Ruth Huimerind on disainer, kes on teostanud end erinevates kunstivaldkondades. Alustas oma karjääri plakatikunstnikuna. Meeldejäävaimateks võib pidada 1980-ndatel loodud nn “siniseid plakateid”. Selle ja ka hilisema perioodi plakateid on trükitud maailma tippgraafikat esindavates väljaannetes Graphis Poster Annual (Šveits), Novum Gebrauchsgraphic (Saksamaa), Communication Arts (Kanada) ja Idea (Jaapan). Siit saate vaadata avaldatud töid.

Lisaks plakatitele on kujundanud erinevat firmagraafikat, sh kalendreid, kutseid, pakendeid, nimekaarte, CD ja DVD kujundusi, buklette ning jõulukaarte. Tutvuge lähemalt kliendiportfelliga.

1990-ndate alguses hakkas tegutsema stilisti ning fotograafina. Tema pildistatud fotolavastusti on iseloomustanud ehte- moe- ja fotokunstnik Tanel Veenre järgnevalt:

“Ruthi piltidele on alati iseloomulik mingi meganaiselik maailm roosade või salatiroheliste sukkpükste ja armsate vana-aegsete kingakestega. Noored tüdrukud hüppavad trepist alla ja kõlguvad pallil. Ma arvan, et tegelikult ongi Ruth pigem stilist kui fotograaf – ülispetsiifilisele atmosfäärile ja mingitest imekohtadest hangitud nostalgilisele stafaažile on üles ehitatud suur osa tema lavastusi.”
Eesti Ekspress, Areen, 23.03.2004.

1990-ndate aastate lõpus lisandus uue tegevusvaldkonnana raamatukujundus, mis on tänaseni kunstniku lemmikprioriteete fotograafia kõrval. Raamatuid on Ruth kujundanud alati koos disainer Jüri Lõuniga, fotograaf on olnud Tiit Veermäe, fotode stilist on olnud Ruth ise. Paljud siin esitatavad kollaažid pärinevad erinevatest Ruthi kujundatud raamatutest, mõned neist on pärit jõulukaartidelt ja mõned tehtud niisama, “ilu pärast”.

“Lehitsege ise seda raamatut ja te näete kõiki neid vinjette, detaile, kahvatuid läti modelle, erinevaid kirjatüüpe ja taustavärve, seletamatult segatud vana aja ihalust ja uue aja jahedust, mis ühendab illustratsioonide kaudu kaarena kolme sajandit.”
Priit Hõbemägi, Eesti Päevaleht, 07.02.2004.

Erinevad näituse- ja raamatuarvustused ning portreelood.


Avaldatud tööd
Kliendiportfell
Arvustused ja portreelood

 
info@ruthhuimerind.com